1 Aralık 2015 Salı

[CM11] Galaxy Ace (S5830C, S5830I, S5830M); Cyanogenmod 4.4 #androidcim #android #root #rom
Samsung Galaxy Ace (S5830, S5830I, S5830M, S5830C) model numaralı ürün için android’in 4.4 sürümünü Cyanogenmod CM11 adında duyurmuş, cihazınızın eski romundan kurtulup daha stabil ve hemen hemen her kısmı özelleştirilebilen cm11 sürümünü yüklemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Daha hızlı bir kullanıcı deneyimi sunmak için yükleyin derim, hem Samsung rom‘larında bir sürü ıvır zıvır var bu sürümde ise saf Android’in nexus cihazlara gelen sürümü var.


Not: Burada anlatılanları dikkatlice okuyup anladıktan sonra uygulayabilirsiniz, ancak unutulmamalıdır ki cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir sorunda androidcim.com ve yazarlar sorumlu değildir.


Dikkat:


 • Burada yazılanlar Samsung Galaxy ACE (S5830, S5830C, S5830I, S5830M) model numaralı cihazları içindir.

 • Burada yazılanlar tamamen eğitim ve öğretim amaçlıdır. Kesinlikle kararlı çalışacağına dair bir garanti yoktur.

 • Cihazın yedeğini almayı unutmayın. Yedek işlemi için recovery menüsünden backup alabilirsiniz. Rehber, Mesajlar, Notlar gibi önemli dosyalarınızı yedekleyin.

 • Buradaki yazılanları iyicene okuyup anlayın daha sonra uygulamaya geçin. Bu sizin için daha hayırlı olur. Makaleye devam etmeniz halinde tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gereksinimler:


 • Buradaki linkten recovery işlemini yapın. Eğer cihazınıza Clockworkmod recovery yüklü ise sürümünü kontrol edin değilse yükseltmek için tıklayınız.(sürüm: 6.0.5.3_1 bu ve üstü olmak zorunda)

 • Buradan güncel rom dosyasını indirin.

 • Gapps dosyasını buradan indirin. (Market için gereklidir.)

 • Buradan yabancı kaynağa ulaşıp güncel sürümleri kontrol edebilirsiniz.

Adımlar:


 1. İndirmiş olduğunuz ROM ve GAPPS dosyasını olduğu gibi hafıza kartınıza kopyalayın.

 2. Cihazı Recovery mod’da açın. (Power + Orta tuş cihaz açılınca Orta tuş’a 10 saniye kadar basılı tutun ve bekleyin Recovery açılacaktır.)

 3. Recovery menüsünden backup and restore menüsünden eski rom yedekleme işlemini yapın. Detay

 4. Wipe data/factory reset. seçeneği ile eski romdan kalanları silin.

 5. Wipe cache partition. eski romdan kalan keş dosyaları silin. Mounts And Storage >> Format System seçeneğini uygulayın.

 6. Install zip from sdcard. seçeneği ile hafıza kartınızdaki rom dosyasını seçin ve yükleyin. Ardından gapps eklentisini seçin ve yükleyin.

 7. Artık rom yüklenmiş olacaktır.

 8. Reboot system now seçeneği ile cihazı yeniden başlatmayı sağlayın ve artık CM11 isimli Kit Kat sürümünün keyfini çıkarın.


[CM11] Galaxy Ace (S5830C, S5830I, S5830M); Cyanogenmod 4.4

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder